Про нас. 6 вечорів – 6 моновистав: міжнародний фестиваль “Відлуння” – у Закарпатському обласному театрі драми та комедії

Уперше у місті над Тисою, а саме в Закарпатському обласному театрі драми та комедії, проходить Міжнародний фестиваль моновистав “Відлуння”. Мистецька подія заснована у 1999 році і має за мету ознайомити широкий глядацький загал з кращими досягненнями в галузі світового театрального мономистецтва, спонукати розвиток цього жанру в Україні й сприяння більш активній інтеграції українського театру в європейський культурний контекст.

Фестиваль стартував 27 травня і триватиме по 1 червня. Протягом шести днів глядачам у різних форматах – наживо та через онлайн-показ на екрані в театрі або ж через покликання на канал YouTube – буде представлено шість вистав акторів із Іспанії, Монголії, Молдови та України.

За традицією розпочали фестиваль наживо українською виставою театру господаря “Краще би я народилася кішкою” у виконанні акторки Анни Яремчук, яка зіграла надпотужну моновиставу за пʼєсою Неди Неждани у постановці Володимира Завальнюка.

Вистава присвячується героїчним жінкам України. Як зауважили ведучі, переповісти сюжет неможливо. Там – життя. До війни. Під час окупації. Після переселення на мирну територію. З пахощами. Болем. Неймовірною нудьгою за втраченим – домом, родиною, друзями. І насамкінець – ти, глядач, чітко усвідомлюєш, що все це потрібно повернути. Обов’язково.
“Ми спеціально зробили виставу такою, щоб її можна було показати будь-де: на фронті, в школі, в палаті шпиталю…”, – говорить режисер-постановник Володимир Завальнюк. І її необхідно показувати. Усюди.

Передувало першому фестивальному показу офіційне відкриття заходу – відеопривітання президента, художнього керівника фестивалю Ніни Мазур.
-Карта світових театральних фестивалів схожа на карту зоряного неба. Нам надсилають своє мерехтливе світло фестивалі далекі і близькі, великі і малі. Котрісь зірки гаснуть і замість них з`являються інші, котримсь судилося палати довго. Зірка “Відлуння”, на нашу радість, горить в Україні незгасно. Сьогодні ця зірка палає у Хусті, її сяйво незмінне з року в рік. Її живить енергія любові до театру, любові до людини. Нехай ще довгі роки всім нам осяває шлях ясна зірка “Відлуння”.

З вітальним словом до глядачів звернулася і директорка Закарпатського обласного театру драми та комедії, директорка фестивалю Олеся Чепелюк.

Джерело: https://visnukhusta.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *